Przez prędkość stracił prawo jazdy - Aktualności - KPP Głubczyce

Aktualności

Przez prędkość stracił prawo jazdy

Data publikacji 22.03.2021

Powodem zatrzymania dokumentu było przekroczenie prędkości w obszarze zabudowanym o ponad 50 km/h. Okazało się, że nie był to pierwszy raz, kiedy mężczyzna stracił swoje prawo jazdy. Kierowca na najbliższe 3 miesiące będzie musiał przesiąść się na miejsce pasażera.

Funkcjonariusze ruchu drogowego, podczas wykonywania swoich czynności służbowych związanych z kontrolą prędkości na drodze krajowej nr 38, w pewnym momencie zatrzymali do kontroli osobową skodę.

Powodem kontroli było przekroczenie prędkości. 24-letni kierowca pędził w obszarze zabudowanym blisko 130 km/h. Prędkość było tak wysoka, że kierowca miał problemy z zatrzymaniem swojego samochodu w miejscu wskazanym przez policjantów.

Po sprawdzeniu kierowcy w policyjnych bazach danych okazało się, że 24-latek już kilka lat wcześniej miał zatrzymane prawo jazdy za punkty karne, a następnie ponownie zdawał egzamin. Tym razem znowu stracił swój dokument na 3 miesiące z uwagi na popełnione wykroczenie.  Dodatkowo mężczyzna został ukarany wysokim mandatem karnym oraz doliczone zostały do jego ewidencji kolejne punkty karne.