Zatrzymana za usiłowanie zabójstwa - Aktualności - KPP Głubczyce

Aktualności

Zatrzymana za usiłowanie zabójstwa

Data publikacji 29.03.2021

Kietrzańscy policjanci zatrzymali 41-latkę, która podejrzana jest o usiłowanie zabójstwa swojego znajomego, w jednym z mieszkań na terenie Kietrza. Ustalenia funkcjonariuszy, doprowadziły do zatrzymania kobiety już chwilę po zdarzeniu mimo, że ukrywała się na terenie miasta. Podejrzanej grozi kara dożywotniego pozbawienia wolności.

Na początku marca policjanci z Komisariatu Policji w Kietrzu otrzymali zgłoszenie o awanturze domowej na terenie miasta. Patrol niezwłocznie udał się pod wskazany adres. Na miejscu mundurowi zastali w mieszkaniu mężczyznę, który mocno krwawił z okolic klatki piersiowej.

Funkcjonariusze udzielili niezbędnej pomocy przedmedycznej poszkodowanemu 40 – latkowi i przekazali go pod opiekę przybyłemu na miejsce zespołowi ratunkowemu. Pracujący na miejscu policjanci ustalili, że chwilę wcześniej doszło do sprzeczki pomiędzy mężczyzną, a jego 41-letnią partnerką. Podczas tej awantury kobieta ugodziła nożem mężczyznę, a następnie uciekła z mieszkania.

Do zdarzenia zadysponowano dodatkowe patrole, by jak najszybciej dotrzeć do kobiety, która miała dźgnąć mężczyznę nożem. Policjanci rozpoczęli poszukiwania podejrzanej. Policyjny technik kryminalistyki zabezpieczył ślady, które kobieta zostawiła na miejscu zdarzenia. Na podstawie zebranych informacji mundurowi stworzyli portret pamięciowy. Już chwilę po zdarzeniu funkcjonariusze dotarli do podejrzanej, która ukrywała się w jednym z mieszkań na terenie miasta.

Okazało się, że kobieta podczas zdarzenia nie była sama, lecz jeszcze z jedną osobą. 50-letni świadek całego zajścia również uciekł z mieszkania, nie udzielając pomocy poszkodowanemu. Za taki czyn mężczyźnie grozi kara do 3 lat pozbawiania wolności. Wobec niego prokurator zastosował dozór policyjny. 41-letnia kobieta podejrzana jest o usiłowanie zabójstwa. Została tymczasowo aresztowana, a za popełnione przestępstwo grozi jej kara dożywotniego pozbawienia wolności.