Wielkanoc 2021 – podsumowanie policyjnych działań - Aktualności - KPP Głubczyce

Aktualności

Wielkanoc 2021 – podsumowanie policyjnych działań

Data publikacji 06.04.2021

Przez ostatni świąteczny weekend, policjanci ruchu drogowego prowadzili wzmożone działania na drogach naszego powiatu. Miały na celu eliminację nietrzeźwych kierujących oraz studzenie zapału tych, którzy za nic mieli obowiązujące ograniczenia prędkości. Patrole prewencji pilnowały, by mieszkańcy stosowali się do aktualnie obowiązujących obostrzeń w związku z epidemią koronawirusa.

Przez ostatnie dni na drogach naszego powiatu można było zauważyć większą ilość patroli niż zwykle. Miało to związek z prowadzonymi działaniami „Wielkanoc 2021”. Policjanci ruchu drogowego szczególnie zwracali uwagę na trzeźwość kierując oraz studzili rajdowe zapędy tych, którzy za nic mieli obowiązujące ograniczenia prędkości.

Przez cały świąteczny weekend funkcjonariusze zatrzymali jednego nietrzeźwego kierowcę osobowego volkswagena. W sobotnie popołudnie w jednej z miejscowości w gminie Głubczyce, patrol ruchu drogowego zauważył dziwnie zachowującego się kierowcę. Po przebadaniu go na zawartość alkoholu okazało się, że 43-latek ma blisko 3 promile w wydychanym powietrzu. Zostały mu zatrzymane uprawnienia do kierowania. Sprawa mężczyzny trafi teraz do Sądu.

W niedzielny wieczór doszło do tragicznego w skutkach wypadku drogowego z udziałem motocyklisty. Na drodze krajowej pomiędzy miejscowościami Nowe Gołuszowice, a Zopowy Osiedle 28-letni motocyklista zderzył się z dziką zwierzyną, która wtargnęła pod koła motocykla. W wyniku poniesionych obrażeń, mężczyzna zmarł na miejscu.

Funkcjonariusze wydziału prewencji ujawnili ponad 40 osób, które niestosowały się do obowiązku używania maseczek w przestrzeni publicznej. Zatrzymali również jedną osobę do wytrzeźwienia z uwagi na jej agresywne zachowanie w swoim miejscu zamieszkania.