Alkohol i rower to złe połączenie - Aktualności - KPP Głubczyce

Aktualności

Alkohol i rower to złe połączenie

Data publikacji 15.04.2021

Pogoda za oknem sprzyja jeździe na rowerze. Jest jednak wielu cyklistów którzy mają za nic obowiązujące przepisy i wsiada na rower pod wpływem alkoholu. Codziennie policjanci ruchu drogowego zatrzymują nietrzeźwych rowerzystów. Przypominamy co za to grozi.

Wraz z nadejściem wiosny, wielu z nas chętnie korzysta z alternatywnego dla samochodu środka transportu i zamienia cztery koła na dwa. W związku z tym na drogach pojawiło się więcej rowerzystów. Niestety nie każdy z nich pamięta o obowiązujących przepisach i wsiada na rower pod wpływem alkoholu. Od kilku dni codziennie policjanci głubczyckiej drogówki zatrzymują nietrzeźwych rowerzystów.

Przypominamy!

W myśl obowiązujących przepisów rowerzysta, który znajduje się stanie po spożyciu alkoholu (od 0,2 do 0,5 promila alkoholu we krwi) zostanie ukarany mandatem w wysokości od 300 do 500 złotych, natomiast ci, którzy jechali rowerem w stanie nietrzeźwości (powyżej 0,5 promila alkoholu we krwi) zostaną ukarani mandatem w wysokości 500 złotych.

Na tym jednak nie koniec. Po nowelizacji przepisów, zaostrzone zostały kary dla tych rowerzystów, którzy znajdując się pod wpływem alkoholu i spowodują zagrożenie w ruchu drogowym. Policjant, który zatrzymał takiego rowerzystę ma prawo skierować sprawę do sądu.