Quadem z daleka od lasu - Aktualności - KPP Głubczyce

Aktualności

Quadem z daleka od lasu

Data publikacji 16.04.2021

Należy pamiętać, że korzystanie na terenach leśnych z pojazdów czterokołowych jest zabronione. Skutecznie niszczą one tereny zielone. Zadbajmy wspólnie o to co piękne i to co daje nam wszystkim radość. Złamanie tego zakazu wiąże się z wysoką karą.

Quady to doskonałe środki transportu. Warunkiem, by spełniały one swoje zadanie jest to, że wiemy jak z nich korzystać i gdzie możemy się nimi poruszać. Do głubczyckich policjantów często napływają zgłoszenia o osobach, które w sposób jaki poruszają się na czterokołowcach niszczą pobliskie tereny leśny.

Przypominamy, las oraz podobne tereny rekreacyjne nie są miejscem dla quadów. Jeżdżąc tym sprzętem po terenach zielonych płoszymy dziką zwierzynę czy niszczymy środowisko naturalne. Należy pamiętać, że ruch pojazdami silnikowymi, zaprzęgowymi i motorowerami w lesie jest dozwolony tylko drogami publicznymi, natomiast drogami leśnymi jest dozwolony jedynie wtedy, gdy są one oznakowane drogowskazami dopuszczającymi ruch po tych drogach.

Policjanci zapowiadają wzmożone kontrole w obrębie terenów leśnych. Osoby, które nie będą stosowały się do przepisów, muszą liczyć się z wysoką karą grzywny w myśl art. 161 KW.