Weekend na drogach powiatu głubczyckiego - Aktualności - KPP Głubczyce

Aktualności

Weekend na drogach powiatu głubczyckiego

Data publikacji 19.04.2021

Policjanci przez ostatnie weekend zatrzymali 2 nietrzeźwych kierowców oraz jednego kierowcę, który za nic miał ograniczenie prędkości w obszarze zabudowanym i stracił przez to prawo jazdy. Jeden z mężczyzn dodatkowo miał sądowy zakaz prowadzenia pojazdów.

Seria zatrzymanych uprawnień zaczęła się w sobotnie południe w Głubczycach. Tam policjanci zatrzymali do kontroli osobowego mercedesa, którego kierowca miał za nic ograniczenie prędkości w obszarze zabudowanym. Prędkość z jaką poruszał się po jednej z ulic Głubczyc to 105 km/h. 22-latek na 3 miesiące będzie musiał przesiąść się na miejsce pasażera.

Kolejne przypadki to również sobota oraz niedziela. Sobotni wieczór i jedna z ulic miasta. Tam policjanci zauważyli dziwnie zachowującego się kierowcę volkswagena. Po zatrzymaniu go do kontroli okazało się, że 19-latek znajdował się pod działaniem alkoholu. To jednak nie koniec problemów młodego mężczyzny. Po sprawdzeniu w policyjnych bazach danych okazało się, że mieszkaniec Głubczyc miał sądowy zakaz prowadzenia pojazdów. Mężczyźnie grozi kara do 5 lat pozbawienia wolności.

W niedzielę na terenie miejscowości Branice, policjanci drogówki zatrzymali kolejnego nietrzeźwego kierowcę. 34-latek kierował dostawczym fiatem, a w wydychanym powietrzu miał ponad 0,5 promila alkoholu.

Przykłady z ostatnich dwóch dni pokazują, że nie brakuje nieodpowiedzialnych kierowców. Jeżeli zauważymy podejrzanie zachowującego się kierowcę w naszej ocenie – nie zastanawiajmy się! Powiadommy jak najszybciej policję. Przez telefon podajmy jak najwięcej szczegółów. To pomoże policjantom w zlokalizowaniu potencjalnie niebezpiecznego kierowcy.