20-latek zatrzymany po napaści na seniorkę - Aktualności - KPP Głubczyce

Aktualności

20-latek zatrzymany po napaści na seniorkę

Data publikacji 27.04.2021

Kryminalni z komisariatu w Kietrzu po kilku dniach zatrzymali mężczyznę podejrzanego o zuchwałą kradzież. Ofiarą padła 83-letnia seniorka. 20-latek wyrwał jej torebkę z portfelem i dokumentami. Później ukrywał się na terenie miasta. Teraz grozi mu kara do 8 lat więzienia.

Do kradzieży doszło na początku marca. 83-letnia kobieta zgłosiła policjantom, że młody mężczyzna ukradł jej portfel w którym miała pieniądze i dokumenty. Pracujący na miejscu policjanci zebrali informacje, które pozwoliły opracować portret pamięciowy podejrzanego mężczyzny. Natychmiast rozpoczęto poszukiwania za podejrzanym.

Już kilka dni później kryminalni z komisariatu w Kietrzu podczas patrolowania miasta, zauważyli na jednej z ulic 20-letniego mężczyznę, którego wizerunek odpowiadał sporządzonemu portretowi. Mężczyzna został zatrzymany przez policjantów i przewieziony do jednostki policji.

Zebrane przez śledczych materiały pozwoliły przedstawić podejrzanemu zarzut zuchwałej kradzieży. Młody mężczyzna przyznał się do zarzucanego mu czynu. 20-latkowi za popełnione przestępstwo grozi kara do 8 lat pozbawienia wolności.