Dwa miesiące aresztu dla włamywacza - Aktualności - KPP Głubczyce

Aktualności

Dwa miesiące aresztu dla włamywacza

Data publikacji 06.02.2017

Głubczyccy policjanci zatrzymali 21-latka podejrzanego o kradzieże i włamania oraz udzielanie środków odurzających. Łącznie młody człowiek usłyszał 8 zarzutów. Na wniosek prokuratora mężczyzna został tymczasowo aresztowany przez sąd na 2 miesiące.

W połowie grudnia ubiegłego roku, głubczyccy policjanci zostali powiadomieni o włamaniu do jednej z piwnic na terenie miasta. Został z niej skradziony rower, którego wartość poszkodowany wycenił na 800 złotych. Pracujący na miejscu funkcjonariusze zabezpieczyli miejsce zdarzenia, wykonali jego oględziny oraz przesłuchali poszkodowanego.

Na podstawie zebranych dowodów kryminalni wytypowali i zatrzymali 21-latka, podejrzanego o ten czyn. Policjanci pracujący nad sprawą ustalili, że mężczyzna na swoim koncie ma także szereg innych przestępstw. Łącznie 21-latek usłyszał osiem zarzutów. Sześć dotyczyło kradzieży i włamań kolejne dwa udzielania środków odurzających. Poszkodowani przestępstwami swoje straty wycenili na ponad 6 000 złotych. Policjanci odzyskali już część mienia, które przekazali właścicielom.

Śledczy ustalili, że 21-latek był już karany za podobne przestępstwa. Na wniosek prokuratora mężczyzna został tymczasowo aresztowany przez sąd na 2 miesiące. Za kradzież z włamaniem grozi kara nawet 10 lat więzienia.