Rowerzysto niedługo wiosna. Oznakuj swój rower! - Aktualności - KPP Głubczyce

Aktualności

Rowerzysto niedługo wiosna. Oznakuj swój rower!

Data publikacji 01.03.2017

W Komendzie Powiatowej Policji w Głubczycach i w Komisariacie Policji w Kietrzu znakujemy rowery. Dzięki nadanym numerom pojazd można szybko zidentyfikować i ustalić dane właściciela. Wdrożenie rejestru przedmiotów oznakowanych ma na celu ograniczenie kradzieży jednośladów. Znakowanie odbywa się zgodnie z grafikiem.

Procedura znakowania polega na wygrawerowaniu specjalnym przyrządem typu "engrawer" indywidualnego oznaczenia. Jednoślad jest następnie rejestrowany w policyjnym systemie - elektronicznym rejestrze przedmiotów oznakowanych. Dzięki temu systemowi każdy rower będzie miał indywidualny numerem, po którym będzie można ustalić dane właściciela.
Rejestracja w komputerowej bazie danych odbywa się na podstawie dokumentu tożsamości właściciela (tylko osoba pełnoletnia). Osoby niepełnoletnie mogą oznakować swój rower w obecności jednego z rodziców lub opiekunów prawnych.


TERMINY ZNAKOWANIA ROWERÓW:
- w Komendzie Powiatowej Policji w Głubczycach przy ul. Chrobrego 6, w każdą środę nieparzystego tygodnia w godzinach 14.00-16.00.
- w Komisariacie Policji w Kietrzu przy ul. Okrzei 5, w każdą środę parzystego tygodnia w godzinach 14.00-16.00.