Dzień odblasków w naszym powiecie - Aktualności - KPP Głubczyce

Aktualności

Dzień odblasków w naszym powiecie

Data publikacji 07.12.2017

Głubczycka drogówka od wczesnych godzin porannych prowadziła ogólnopolską akcję "Dzień Odblasków". Każdy pieszy, który porusza się po zmierzchu po drodze poza obszarem zabudowanym, musi mieć element odblaskowy umieszczony w sposób widoczny dla kierowców. Celem przedsięwzięcia pod nazwą "Dzień odblasków” jest zachęcanie jak największej liczby pieszych do korzystania z elementów odblaskowych.

Przez cały dzień mundurowi zwracali szczególną uwagę na pieszych czyli tzw. niechronionych uczestników ruchu drogowego. Podczas spotkania, policjant przypominał o zasadach bezpiecznego poruszania się po drogach oraz o używaniu elementów odblaskowych. To czasami tylko opaska założona na ramię, czy inne widoczne miejsce, ale to właśnie ona może nam uratować życie.

Przepisy ruchu drogowego nakładają na nas obowiązek noszenie elementów odblaskowych po zmierzchu w obszarze zabudowanym. Apelujemy do wszystkich, aby mimo ustawowego obowiązku zakładać odblaski nawet kiedy znajdujemy się na terenie miejscowości. Element odblaskowy na naszej odzieży, pozwoli kierującemu  zauważyć nas już z odległości ponad 100 metrów, będzie miał szans na ominięcie czy zahamowanie.

Policjanci z drogówki codziennie spotykają się również z nieodpowiedzialnymi pieszymi, którzy wchodzą na jezdnie bezpośrednio przed jadący pojazd czy też nie korzystają z przejść dla pieszych. Będąc niechronionym uczestnikiem ruchu musimy pamiętać, że zatrzymanie pojazdu zawsze wiąże się z jakąś przebytą drogą. Na pieszych również spoczywa obowiązek zachowania szczególnej ostrożności. Dajmy sobie i kierującemu szanse, na odpowiednie zareagowanie w sytuacji zagrożenia.

 

  • Dzień odblasków w naszym powiecie
  • Dzień odblasków w naszym powiecie
  • Dzień odblasków w naszym powiecie
  • Dzień odblasków w naszym powiecie