Szybka i skuteczna interwencja policjantów z Głubczyc, uratowała życie 52-latka, który próbował je sobie odebrać. Pomoc przyszła w ostatniej chwili.
W minioną niedzielę w godzinach porannych na numer alarmowy fundacji ITAKA zadzwonił mężczyzna chcący popełnić samobójstwo. Kontakt z nim był utrudniony, mężczyzna nie chciał podać swoich danych. Mężczyzna w rozmowie oświadczył że ma problemy rodzinne a także w pracy z którymi sobie nie radzi. Profesjonalnie prowadzona rozmowa pracownika fundacji ITAKA a także sprawne działanie policjantów pozwoliły ustalić, że dzwoniący to mieszkaniec Powiatu Głubczyckiego.
Maszyna ruszyła, Dyżurny Głubczyckiej Policji dzięki systemom ustalił miejsce zamieszkania potrzebującego pomocy. Natychmiast pod wskazany adres wysłał policjantów. Niestety jak się okazało na miejscu, mężczyzna zmienił adres zamieszkania. W trakcie gdy mundurowi jechali pod adres podany przez rodzinę, Dyżurny Głubczyckiej jednostki zadzwonił do 52-latka. Nie miał wątpliwości, że jest w złym stanie psychicznym i potrzebuje natychmiastowej pomocy. Gdy policjanci dotarci do zgłaszającego na miejsce wezwali pogotowie ratunkowe, które zabrało 52-latka do szpitala. Dzięki skoordynowanym działaniom głubczyckich policjantów oraz fundacji ITAKA uratowano ludzkie życie i nie doszło do tragedii.
W tej sytuacji wszystko skończyło się szczęśliwie. Pamiętajmy, że w sytuacji, kiedy potrzebujemy pomocy, możemy zwrócić się do instytucji, które jej udzielą
Pomoc możemy uzyskać dzwoniąc pod bezpłatny numer:
116 123 - Bezpłatny kryzysowy telefon zaufania dla dorosłych, czynny 7 dni w tygodniu od 14:00 do 22:00.
116 111 - Bezpłatny kryzysowy telefon zaufania dla dzieci i młodzieży, czynny 7 dni w tygodniu, 24 godziny na dobę.
800 12 12 12 - Dziecięcy Telefon Zaufania Rzecznika Praw Dziecka, czynny 7 dni w tygodniu 24 godziny na dobę.