Aktualności

Debata społeczna z seniorami w Branicach

Data publikacji 13.12.2023

12 grudnia w Domu Kultury w Branicach policjanci spotkali się z seniorami w ramach debaty społecznej. Głównym tematem było przedstawienie działań oszustów wykorzystujących metody między innymi na „wnuczka” jak i „policjanta”. Podczas spotkania omówiono również działanie Krajowej Mapy Zagrożeń Bezpieczeństwa.

12 grudnia w Domu Kultury w Branicach odbyła się debata społeczna. Głównym tematem było przedstawienie działań oszustów wykorzystujących metody między innymi na „wnuczka” jak i „policjanta”. Na debacie obecna była mł. insp. Renata Worek I Zastępca Komendanta Powiatowego Policji w Głubczycach oraz Komendant Komisariatu Policji w Kietrzu asp. sztab. Waldemar Kacprzak.

Głubczyccy funkcjonariusze przedstawili najczęściej występujące zagrożenia z którymi mogą spotkać się seniorzy. Mundurowi mówili jak nie dać się oszukać metodą na tzw. „wnuczka” czy „policjanta”. Jak postępować w sytuacjach kiedy potencjalny oszust przyjdzie pod drzwi naszego mieszkania. Zachęcano by osoby obawiające się o to, że mogą zostać oszukane dzwoniły na numer alarmowy 112. Uczestnicy debaty chętnie dzielili się informacjami na temat sytuacji, w jakich znaleźli się sami, bądź jakich doświadczyli ich znajomi i bliscy.

W trakcie spotkania prowadzący przybliżyli uczestnikom działanie interaktywnych narzędzi takich jak Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa.

Na koniec był czas na podsumowanie i dyskusję. Seniorzy wskazali sytuacje, które są dla nich uciążliwe oraz sugestie dotyczące dotychczasowych rozwiązań. Dbając o bezpieczeństwo seniorów, otrzymali oni kamizelki odblaskowe.

  • trzynaście osób pozujących do zdjęcia w pomieszczeniu
  • dwóch policjantów pozujących przy banerze o nazwie rozważny pieszy
  • trzech policjantów pozujących przy banerze o nazwie rozważny pieszy
  • laptop na stole w oddali siedzące osoby
  • laptop na stole przy którym siedzi sześć osób
  • laptop na stole przy którym siedzi siedem osób
  • laptop na stole przy którym siedzi dziesięć osób
Powrót na górę strony