KONKURS PLASTYCZNY ,,DZIECIŃSTWO BEZ PRZEMOCY’’
Kampania DZIECIŃSTWO BEZ PRZEMOCY jest wyrazem sprzeciwu wobec krzywdzenia dzieci w Polsce i promuje rozwiązania sprzyjające dobremu dzieciństwu. Finał kampanii przypada 19 listopada, w Międzynarodowym Dniu Przeciwdziałania Przemocy wobec Dzieci. Tego dnia na znak sprzeciwu wobec krzywdzenia dzieci w całej Polsce fasady dużych i małych budynków oraz szereg innych obiektów architektonicznych rozświetlą się na czerwono. Iluminacja rozpoczyna się o godzinie 17.
Komenda Powiatowa Policji w Głubczycach zorganizowała Konkurs plastyczny dla uczniów klas IV-VI, w którym udział wzięło 122 uczniów naszego powiatu. W dniu dzisiejszym w ramach finału kampanii odbył się Dzień Otwarty w Komendzie Powiatowej Policji w Głubczycach dla trzech uczennic, których prace zostały wyłonione przez Jury podczas obrad Konkursu.
Jury w składzie:
- Dorota Żurek: przewodniczący jury- pracownik cywilny KPP Głubczyce
- Barbara Blicharz: pracownik socjalny - Ośrodek Pomocy Społecznej w Głubczycach,
- Artur Czechowicz: Wicestarosta - Starostwo Powiatowe w Głubczycach.
Postanowiło przyznać w kategorii uczniów klas IV-VI:
I miejsce: Milena MACIASZCZYK
Szkoła Podstawowa im. K. Makuszyńskiego w Klisinie
II miejsce: Karolina DUSZYŃSKA
Szkoła Podstawowa im. M. Skłodowskiej-Curie w Włodzieninie
III miejsce: Milena RUSIN
Szkoła Podstawowa im. K. Makuszyńskiego w Klisinie
Serdecznie gratulujemy uczennicom naszego powiatu zajęcia pierwszych miejsc Konkursu plastycznego, prace plastyczne odzwierciedlały mnóstwo emocji. Umiejętności twórcze pozwoliły wypowiedzieć się na temat ważnego problemy społecznego. Twórczość i zaangażowanie włożyły wiele uroku w naszą inicjatywę. Każda praca była dla nas wyjątkowa, każda praca była inna, choć tematy były mocno zbliżone do siebie to prace ukazywały różne obrazy widziane i postrzegane oczami dziećmi. Ogromny talent i kreatywność uczestników Konkursu mogli zobaczyć policjanci Komendy Powiatowej Policji w Głubczycach oraz Komisariatu w Kietrzu. Zaangażowanie w Konkurs przedstawicieli w Szkołach, nauczycieli, rodziców oraz opiekunów pozwolił rozpowszechnić Ogólnopolską Kampanię dotyczącą przemocy, w której centrum jest dziecko i jego bezpieczeństwo.