Finał Konkursu pn. ,,Załóż kask-wybierz bezpieczeństwo’’
Wczoraj tj. 17 czerwca 2026 roku w Komendzie Powiatowej Policji w Głubczycach odbyło się uroczyste podsumowanie konkursu profilaktycznego pn. ,,Załóż kask-wybierz bezpieczeństwo’’, połączone z wręczeniem nagród oraz ,,Dniem Otwartym’’ zorganizowanym dla laureatów konkursu. Celem przedsięwzięcia było promowanie zasad bezpieczeństwa w ruchu drogowym, w szczególności noszenia kasku przez osoby poniżej 16 roku życia, które obowiązują od 3 czerwca 2026 roku.
Komisja konkursowa wyłoniła laureatów konkursu, którym przyznano następujące miejsca:
I miejsce: Milena Masłowska oraz Maja Szymańska – Szkoła Podstawowa w Bogdanowicach,
II miejsce: Szymon Poleszczuk, Błażej Zagraba oraz Tomasz Domański- Szkoła Podstawowa we Włodzieninie,
III miejsce: Krzysztof Pańczyszyn, Milena Kupina oraz Maja Pruszowska – Szkoła Podstawowa w Gołuszowicach.
Do konkursu zgłoszono wiele kreatywnych prac, które zostały ocenione przez komisję konkursową pod względem zgodności z tematyką, wartością edukacyjną oraz pomysłowością wykonania. Laureaci otrzymali atrakcyjne nagrody oraz pamiątkowe dyplomy. Podczas ,,Dnia Otwartego’’ laureaci mieli okazję zobaczyć pracę policjantów. Uczestnicy mieli okazję obejrzeć sprzęt wykorzystywany w codziennej służbie oraz porozmawiać z policjantami różnych pionów.
Serdecznie dziękujemy wszystkim uczestnikom konkursu, ich opiekunom oraz nauczycielom. Gratulujemy laureatom i zachęcamy do dalszego promowania bezpiecznych zachowań na drodze.
Pamiętajmy, że bezpieczeństwo to nasz wspólny interes.
Laureatom serdecznie gratulujemy!