Aktualności

Na "90-tce" pędził 141 km /h - stracił prawo jazdy

Data publikacji 24.06.2026

141 km /h w miejscu gdzie obowiązuje „dziewięćdziesiątka” – kolejny kierowca przekonał się, że szybka jazda nie idzie w parze z bezkarnością. Głubczyccy policjanci przerwali jego niebezpieczną podróż, zanim mogła zakończyć się tragedią.

Po raz kolejny apelujemy o rozsądek na drodze. Tym razem policjanci głubczyckiej drogówki zatrzymali 34-letniego mieszkańca Dolnego Śląska, który rażąco przekroczył dozwoloną prędkość.

Do zdarzenia doszło kilka dni temu na drodze krajowej nr 38. Funkcjonariusze ruchu drogowego zatrzymali do kontroli kierującego mercedesem, który poruszał się z prędkością 141 km/h w miejscu, gdzie obowiązuje ograniczenie do 90 km/h.

Kierowca tłumaczył policjantom, że „w takim aucie nie czuć prędkości”. Za popełnione wykroczenie mieszkaniec Dolnego Śląska stracił prawo jazdy na 3 miesiące, a na jego konto trafiło 13 pkt. Został również ukarany wysokim mandatem karnym.

Przypominamy!

Przepisy obowiązują wszystkich, niezależnie od klasy pojazdu, a nadmierna prędkość wciąż jest jedną z głównych przyczyn najtragiczniejszych wypadków drogowych. Apelujemy do wszystkich użytkowników dróg o rozwagę i przestrzeganie ograniczeń prędkości. Nawet niewielkie jej przekroczenie wydłuża drogę hamowania i znacząco zwiększa ryzyko utraty panowania nad pojazdem. Pamiętajmy, że bezpieczeństwo na drodze zależy od naszych decyzji - zdejmij nogę z gazu i jedź odpowiedzialnie.

Powrót na górę strony