Aktualności
Rozmiar czcionki
-
Cześć Jego pamięci!
Z wielkim bólem przyjęliśmy wiadomość o śmierci naszego Kolegi z sąsiedniego województwa oraz powiatu. Jak się okazało, wypełnił on do końca słowa roty ślubowania. Policjant zginął na służbie zastrzelony przez bandytę w Raciborzu. Komendant Powiatowy Policji w Głubczycach nadkom. Piotr Smoleń oraz całe środowisko głubczyckiej policji pozostaje w głębokim żalu i smutku. Cześć Jego pamięci!
Głubczyce -
Podsumowaliśmy majówkę 2021
Za nami majowy weekend inny niż takie, do których przywykliśmy. W jego trakcie, poza egzekwowaniem przepisów ruchu drogowego, funkcjonariusze sprawdzali również te związane z pandemią. W tym okresie, w naszym regionie doszło do 8 wypadków drogowych, w których jedna osoba zginęła, a 11 zostało rannych. Policjanci sprawdzili stan trzeźwości ponad 2500 kierujących. Funkcjonariusze ujawnili również ponad 200 wykroczeń związanych z obowiązującymi obostrzeniami.
KWP -
Dzień Flagi Rzeczypospolitej Polskiej
Flaga Polski jest z nami we wszystkich ważnych chwilach. Podczas wydarzeń podniosłych i uroczystych, ale także w dni żałoby po stracie wybitnych i odważnych Polaków, w momentach wzruszeń i radości. 2 maja obchodzimy Dzień Flagi Rzeczypospolitej Polskiej. Każdy z nas może uczcić Biało-Czerwoną poprzez jej wywieszenie np. w oknie lub na balkonie swojego mieszkania czy przed domem. Zachęcamy również do zapoznania się z przygotowanym przez MSWiA miniprzewodnikiem „Biało-Czerwona”.
KGP -
230 lat temu Sejm Wielki uchwalił Konstytucję 3 Maja
Ustawa Rządowa z 3 Maja 1791 roku była pierwszą w nowożytnej Europie i drugą na świecie – po Stanach Zjednoczonych - konstytucją. Uchwalona przez Sejm Czteroletni miała zapewnić Polsce niezależność oraz umożliwić rozwój polityczny, społeczny i gospodarczy. Choć obowiązywała jedynie przez 14 miesięcy, była ogromnym osiągnięciem narodu polskiego.
KGP -
Majówka 2021, niech będzie bezpiecznie i z obowiązkowymi maseczkami
Zbliżający się, długi majowy weekend, na pewno będzie inny. Już sam fakt panującej od ponad roku epidemii koronawirusa i związanych z tym przepisów nakłada na nas szereg obowiązków. Stopniowy powrót do normalności nie zwalnia nas ze stosowania podstawowych zasad bezpieczeństwa. Zachowujmy należytą odległość i stosujmy się do obowiązku zasłaniania maseczką ust i nosa. Nie zapominaj też o bezpieczeństwie i przepisach panujących na naszych drogach.
KWP -
Odpowiedzą za zniszczenie mienia
Policjanci z Głubczyc zatrzymali dwóch mężczyzn w wieku 20 i 26 lat. Podejrzani są oni o zniszczenie bmw i zieleni miejskiej. Ślady ich przestępstwa, zabezpieczone na miejscu, pozwoliły dotrzeć policjantom do mieszkańców Głubczyc. Straty jakie powstały przez podejrzanych wyceniono na blisko 1000 zł. Mężczyźni odpowiedzą teraz przed sądem.
Głubczyce -
20-latek zatrzymany po napaści na seniorkę
Kryminalni z komisariatu w Kietrzu po kilku dniach zatrzymali mężczyznę podejrzanego o zuchwałą kradzież. Ofiarą padła 83-letnia seniorka. 20-latek wyrwał jej torebkę z portfelem i dokumentami. Później ukrywał się na terenie miasta. Teraz grozi mu kara do 8 lat więzienia.
Głubczyce -
Jeden samochód, czterech zatrzymanych
Zachowanie mężczyzn podróżujących osobowym bmw wskazywało jednoznacznie, że mogą mieć coś na sumieniu. Podczas kontroli okazało się, że kierowca i jego pasażerowie mają przy sobie narkotyki. Dodatkowo, od kierowcy pobrana została krew, ponieważ mógł prowadzić samochód pod działaniem narkotyków. Jeden z zatrzymanych był niepełnoletni, pozostałym za posiadanie narkotyków grozi do 3 lat więzienia.
Głubczyce -
UWAGA NA NOWĄ METODĘ OSZUSTWA
"01:26 widać jego twarz! Może go gdzieś widzieliście? Rodzina poszkodowanej oferuje nagrodę pieniężną za wszelkie informacje o sprawcy! Policja apeluje o udostępnianie". UWAGA - tak zaczyna się próba oszustwa! Taki post pojawił się ostatnio na jednym z portali społecznościowych. Okazuje się, że aby obejrzeć tajemnicze nagranie, trzeba wpisać login i hasło do swojego konta. Wówczas tracimy nad nim kontrolę. W tej sytuacji oszuści, podszywając się pod nas, mogą wyłudzać pieniądze od naszych znajomych.
KGP -
OPOLSKI REKRUT O PIERWSZEJ INTERWENCJI
Służba w Policji to nieustannie zmieniające się sytuacje. To kontakt z drugim człowiekiem i reagowanie na pojawiające się zagrożenia. Każda służba niesie ze sobą nowe wyzwania a jednocześnie dostarcza dowodów na to, że hasło "Pomagamy i Chronimy" nie jest tylko pustym sloganem. Dzisiejsza odsłona Opolskiego Rekruta w odmienionej formule. Posłuchajcie podcastu z opowieścią na temat pierwszej interwencji. Zapraszamy.
KWP