Aktualności
Rozmiar czcionki
-
Majówka 2020, niech będzie bezpiecznie i z obowiązkowymi maseczkami
Zbliżający się, długi majowy weekend, na pewno będzie inny. Już sam fakt panującej epidemii koronawirusa i związanych z tym przepisów nakłada na nas szereg obowiązków. Stopniowy powrót do normalności nie zwalnia nas ze stosowania podstawowych zasad bezpieczeństwa. Muszą one stać się podstawą naszej nowej normalności. Jeśli możesz to #zostańwdomu. Jeśli jednak wychodzisz, rób to z zachowaniem należytej odległości i stosuj się do obowiązku zasłaniania ust i nosa w przestrzeni publicznej. Nie zapominaj też o bezpieczeństwie i przepisach panujących na naszych drogach.
KWP -
Zamiast maseczki miał narkotyki
Patrolując miasto zauważyli mężczyznę, który nie miał założonej maseczki, a do tego spożywał alkohol. Okazało się, że to nie koniec problemów 22-latka. Przy sobie miał jeszcze amfetaminę. O dalszym losie młodego mężczyzny zdecyduje teraz sąd. Podejrzany musi liczyć się z karą pozbawienia wolności do 3 lat.
Głubczyce -
Wyjaśniamy okoliczności śmiertelnego wypadku na terenie gminy Branice
W jednej z miejscowości w gminie Branice doszło do zdarzenia z udziałem motocykla i samochodu osobowego. W wyniku poniesionych obrażeń, na miejscu zginął 41-letni motocyklista. Teraz policjanci szczegółowo wyjaśniają okoliczności tego tragicznego wypadku. Przypominamy, że mimo mniejszego ruchu na drogach, musimy zachować ostrożności. Nigdy się nie śpieszmy i pamiętajmy, że na drodze jesteśmy odpowiedzialni nie tylko za swoje życie i zdrowie, ale również za innych uczestników ruchu drogowego.
Głubczyce -
Co zrobić z niewybuchem
Przypominamy co zrobić z niewybuchem? Wiosna, lato i jesień to wzmożony okres prac polowych. Często do dyżurnego policji napływają zgłoszenia o znalezionych niewybuchach, które pozostały po wojnie. Czy na pewno wiemy jak w prawidłowy sposób postępować w przypadku kiedy odkryjemy takie znalezisko?
Głubczyce -
Uwaga, zwierzęta na drodze!
Policjanci z głubczyckiej drogówki apelują do kierowców o zachowanie szczególnej ostrożności w okolicach lasów, ale także łąk i pól, gdzie na drogę często wychodzą dzikie zwierzęta. Najprostszym sposobem uniknięcia kolizji z dziką zwierzyną jest zdjęcie nogi z gazu. Jak się zachować, gdy dostrzeżemy zwierzę na drodze?
Głubczyce -
Nie ma zgody na ataki i groźby kierowane do policjantów i ich rodzin!
Komendant Główny Policji gen. insp. Jarosław Szymczyk oraz kierownictwo polskiej Policji stanowczo sprzeciwiają się atakom na policjantów i ich rodziny w jakiejkolwiek formie - czy to fizycznej, czy werbalnej poprzez hejt, wyzwiska, zastraszanie, groźby i rozpowszechnianie nieprawdziwych informacji w Internecie. Nie ma i nie będzie pobłażania wobec tego typu zachowań, a każdy kto grozi policjantom czy ich rodzinom, znieważa lub oczernia w oczach opinii publicznej, musi liczyć się z konsekwencjami prawnymi i zdecydowaną reakcją ze strony Policji i wymiaru sprawiedliwości.
KGP -
Wychodzisz z domu? Zasłoń usta i nos!
Od 16 kwietnia obowiązuje nakaz zasłaniania ust i nosa. Każdy, kto wychodzi z domu, musi zakryć te części twarzy. Może to zrobić za pomocą maseczki jednorazowej, maseczki materiałowej, chusty, apaszki czy szalika. Dzięki temu chroni siebie i innych. Osoby zakażone koronawirusem, które przechodzą chorobę bezobjawowo, nie będą nieświadomie zarażać innych.
KGP -
Bądźmy bezpieczni na drodze - kierowcy, piesi, rowerzyści
Obostrzenia związane ze stanem epidemii spowodowały między innymi zmniejszenie się ruchu na naszych drogach. Pomimo tego, niepokojąco wzrosła ilość wypadków z udziałem pieszych i rowerzystów. Tylko wczoraj doszło do dwóch takich tragicznych sytuacji - najpierw zginął 79-letni rowerzysta potrącony przez samochód ciężarowy, później dostawczy mercedes najechał na kobietę biegnącą wzdłuż drogi. Pamiętajmy, że oprócz przepisów związanych ze stanem epidemii, nieustannie obowiązują te, związane z ruchem drogowym. Dodatkowo pogoda sprzyja rekreacji. Dlatego kierowcy muszą zwracać szczególną uwagę na pieszych czy rowerzystów.
KWP -
Etapy znoszenia ograniczeń związanych z COVID-19
Od 20 kwietnia br., zmieniają się niektóre zasady bezpieczeństwa. Zakupy w sklepie może zrobić w jednym czasie więcej osób, do lasu i parku wejść można w celach rekreacyjnych, a młodzież powyżej 13. roku życia może poruszać się bez opieki osoby dorosłej. Podejmowane są ostrożne działania, których celem jest powrót do normalności Polaków, a także odmrożenie polskiej gospodarki. Proces ten podzielony będzie na etapy tak, aby zachować maksimum bezpieczeństwa obywateli. Apelujemy o rozsądne korzystanie z nowych przepisów. Pamiętajmy, że to od nas zależy, jak szybko będą wprowadzane kolejne etapy powrotu do nowej rzeczywistości!
KGP -
Wpadł z narkotykami podczas kontroli drogowej
Policjanci zatrzymali 34-letniego mieszkańca Głubczyc. W jego samochodzie znaleźli amfetaminę oraz marihuanę. Mężczyzna usłyszał zarzuty. Grozi mu teraz kara pozbawienia wolności do 3 lat.
Głubczyce