Aktualności
Rozmiar czcionki
-
Pierwszy dzień wiosny w powiecie głubczyckim
Pierwszy dzień wiosny to wyczekiwany dzień przez znaczną większość z nas. To, także wyjątkowy dzień w szkołach, bo wtedy idziemy topić „marzannę”. By zapewnić bezpieczeństwo najmłodszym, policjanci z głubczyckiej komendy zorganizowali spotkania w szkołach.
Głubczyce -
Oszustwa przy wykorzystaniu kodu z aplikacji mobilnej banku "BLIK"
Oszuści ciągle modyfikują swoje metody i wykorzystują każdą nadarzającą się okazję, aby zarobić na łatwowierności niczego nie spodziewających się osób. W ostatnim czasie policjanci z Głubczyc otrzymali zgłoszenie o oszustwach dokonanych po udostępnieniu jednorazowego kodu tzw. BLIK. Pamiętajmy w każdej sytuacji, gdy chodzi o nasze pieniądze bądźmy ostrożni. Nie przekazujmy nikomu kodów autoryzacyjnych.
Głubczyce -
Turniej w badmintona
30 marca 2019 roku o godzinie 9:00 na terenie hali sportowej w Głubczycach przy ul. Olimpijskiej, zorganizowany będzie turniej służb mundurowych w badmintona. Zwycięzca otrzyma puchar Komendanta Powiatowego Policji w Głubczycach. Turniej jest pod honorowym patronatem Komendanta Wojewódzkiego Policji w Opolu.
Głubczyce -
Ku Przestrodze
Policjanci pracujący nad tą sprawą wyjaśniają okoliczności zdarzenia, które miało miejsce kilka dni temu na ternie naszego powiatu. Siła uderzenia pojazdu w przeszkodę była ogromna o czym świadczą zniszczenia samochodu. Przypominamy o dostosowaniu prędkości do obowiązujących przepisów oraz do warunków panujących na drodze.
Głubczyce -
Czy rozpoznajesz te osoby?
Policjanci Komendy Rejonowej Policji Warszawa III prowadzą czynności mające na celu identyfikację osób uczestniczących w blokadzie ruchu pojazdów w dniu 13 marca 2019 roku na Placu Artura Zawiszy w Warszawie. Dzisiaj przyjęty został wniosek o ściganie karne sprawców w związku ze zniszczeniem nawierzchni jezdni, w miejscu odbywania się protestu. Ponadto nieustalone dotąd osoby, działając z pobudek chuligańskich, wspólnie i w porozumieniu zakłóciły porządek publiczny, utrudniały ruch pojazdów i zanieczyściły drogę publiczną.
KGP -
Odprawa służb garnizonu opolskiego z Ministrem Spraw Wewnętrznych i Administracji
W Urzędzie Wojewódzkim w Opolu odbyła się odprawa Ministra Spraw Wewnętrznych i Administracji Joachima Brudzińskiego z funkcjonariuszami podległych służb. W spotkaniu wzięli udział Komendant Główny Policji gen. insp. Jarosław Szymczyk, Komendant Główny Straży Granicznej gen. bryg. SG Tomasz Praga oraz Komendant Główny Państwowej Straży Pożarnej gen. bryg. Leszek Suski. Gospodarzem spotkania był Wojewoda Opolski Adrian Czubak, stan bezpieczeństwa w województwie opolskim omówił Komendant Wojewódzki Policji w Opolu nadinsp. Jarosław Kaleta.
KWP -
Ruszył konkurs na plakat „Małego Ratownika”
Oficjalnie ogłoszony został konkurs dla szkół ponadgimnazjalnych z naszego powiatu na stworzenie plakatu „Mały Ratownik”. Praca, która wygra konkurs będzie reprezentowała program profilaktyczny.
Głubczyce -
Jeden nietrzeźwy kierujący zatrzymany podczas weekendu
Do zatrzymania doszło w sobotni wieczór na jednej z dróg wylotowych z Głubczyc. Okazało się, że 34-letni mieszkaniec Raciborza ma ponad 2 promile alkoholu w organizmie. Kierującemu grozi wysoka grzywna oraz 2 lata pozbawienia wolności.
Głubczyce -
Jedna kontrola drogowa, dwóch zatrzymanych
Kryminalni z Kietrza patrolując miasto zauważyli podejrzanie zachowującego się kierowcę opla. Po zatrzymaniu do kontroli pojazdu okazało się, że są w nim narkotyki oraz poszukiwany przez policjantów mężczyzna. Kierowcy oraz pasażerowi grozi teraz kara pozbawienia wolności.
Głubczyce -
Ogólnopolskie działania kontrolno - prewencyjne pn. PASY
Dzisiaj w całym kraju Policja prowadzi ogólnopolskie działania kontrolno - prewencyjne pn. PASY. Mają one na celu egzekwowanie od kierujących i pasażerów pojazdów obowiązku jazdy w pasach bezpieczeństwa oraz stosowania fotelików bezpieczeństwa lub innych urządzeń przytrzymujących dla dzieci.
KGP