Aktualności
Rozmiar czcionki
-
Opolscy policjanci wstępnie podsumowali ferie zimowe
Zakończyły się już ferie zimowe w naszym województwie. Dla wielu był to czas wypoczynku i zabawy. Natomiast dla policjantów - okres wzmożonej pracy. Funkcjonariusze ruchu drogowego prowadzili liczne kontrole. Sprawdzali także autokary przewożące dzieci na obozy i półkolonie. Policjanci przy każdej okazji spotykali się z dziećmi i młodzieżą. Rozmawiali z nimi o bezpieczeństwie w trakcie wypoczynku i przekazywali niezbędną wiedzę o zagrożeniach z jakimi mogą się spotkać.
KWP -
Przez prędkość straciła prawo jazdy
Ignorowanie ograniczeń prędkości w tym przypadku, doprowadziło do zatrzymanie prawa jazdy. Pędziła w obszarze zabudowanym ponad 100 km/h. Kierująca na 3 miesiące będzie musiała przesiąść się na miejsce pasażera.
Głubczyce -
Realizacja Programu Modernizacji Służb Mundurowych na półmetku
Program modernizacji służb mundurowych wszedł w życie w styczniu 2017 r. Ustawa przewiduje istotne dofinansowanie poszczególnych formacji, z których Policja jest największym beneficjentem. Na półmetku jego realizacji widać spore efekty. Zakupy, inwestycje i wzrost wynagrodzeń już są zauważalne i otwierają perspektywy dalszego rozwoju i profesjonalizacji. Realizację Programu przez Komendanta Głównego Policji pozytywnie oceniła również Najwyższa Izba Kontroli.
KGP -
Pilnuj swojego drinka!
„Pigułki gwałtu”- to umowna nazwa szeregu substancji chemicznych o działaniu obezwładniającym. Substancje te sprawiają, że oprawca jest w stanie podporządkować sobie ofiarę, bez konieczności używania siły. Coraz częściej „pigułki gwałtu” pojawiają się w polskich klubach, dyskotekach i stosowane są w celach przestępczych.
Głubczyce -
Rozmawialiśmy z seniorami o bezpieczeństwie
Ruszyła akcja, która na celu ma propagowanie bezpieczeństwa wśród seniorów. Policjanci realizując spotkania w ramach programu „Świadomy i bezpieczny Senior”, będą udzielali cennych rad osobom starszym, w tym jak nie dać się oszukać metodą na „wnuczka”.
Głubczyce -
Dzień Bezpiecznego Internetu
Dzisiaj, 5 lutego br., obchodzony jest Dzień Bezpiecznego Internetu (DBI). Hasło zwraca uwagę na działanie każdego użytkownika sieci WWW. W czasach masowego korzystania z komputerów, czy urządzeń mobilnych, codziennie stykamy się z siecią internetową. Dlatego warto wspomnieć o tym, jak robić to bezpiecznie. Dzień Bezpiecznego Internetu (DBI) obchodzony jest z inicjatywy Komisji Europejskiej od 2004 r. Początkowo obchodzony był tylko w Europie, ale już od lat DBI przekroczył jej granice angażując państwa z całego świata.
KGP -
Miejsce pieszego jest na chodniku
Tylko podczas ostatniej doby doszło do zdarzenia z udziałem pieszego. Ze wstępnych ustaleń policjantów wynika, że sprawcą tego zdarzenia był niechroniony uczestnik ruchu. Obowiązek stosowania się do przepisów nie spoczywa tylko na kierowcach, ale również na pieszych.
Głubczyce -
Pamiętajmy o odśnieżaniu dachów
Gruba pokrywa śniegu zalegająca na dachach budynków jest bardzo niebezpieczna. Nawet kilka centymetrów śniegu, może w znacznym stopniu obciążać konstrukcję dachu.
Głubczyce -
Dwóch nietrzeźwych podczas weekendu
Do pierwszego zatrzymania nietrzeźwego kierowcy doszło w sobotnią noc na jednej z ulic miasta. 44-letni mieszkaniec Głubczyc miał 1 promil alkoholu w organizmie. Drugi z kierowców to 35 letni mieszkaniec gminy Głubczyce. Tutaj badanie alkomatem pokazało ponad 3,5 promila. Temu kierującemu policjanci musieli pomóc wyjść z samochodu.
Głubczyce -
19-latek w rękach policjantów
Chował się obok jednego ze sklepów. Gdy zauważył swoją ofiarę podbiegł i wyrwał jej z ręki portfel wraz z dokumentami. Podejrzany mężczyzna natychmiast uciekł. Już na drugi dzień był w rękach policjantów. Grozi mu teraz kara więzienia do 2 lat.
Głubczyce