Aktualności
Rozmiar czcionki
-
Na wypoczynek bezpiecznym autokarem
Stan techniczny pojazdu, wymagane dokumenty, trzeźwość oraz czas pracy kierowcy to główne elementy, na które będą zwracać uwagę funkcjonariusze. Głubczyccy policjanci będą sprawdzać autobusy, którymi dzieci i młodzież będą wyjeżdżać na wycieczki. Każdy pojazd będzie można sprawdzić codziennie na parkingu przy dworcu PKS-PKP w godzinach porannych od 7:30 do 8:30.
Głubczyce -
Dzień dziecka
Głubczyccy policjanci jak co roku włączyli się w zorganizowanie atrakcji dla najmłodszych z okazji ich święta. To czas na zabawy i niespodzianki dla dzieci. Jest to również okazja, by nasze pociechy mogły dowiedzieć się, jak pracują policjanci.
Głubczyce -
Zapowiedź działań "Bezpieczny autobus"
W najbliższy piątek, 2 czerwca, policjanci na terenie całego województwa opolskiego, przeprowadza działania ukierunkowane na bezpieczeństwo podróżujących autobusami. W tym dniu odbędą się kontrolno-prewencyjne działania pn. "Bezpieczny autobus". W ich trakcie funkcjonariusze sprawdza m.in. stan techniczny autobusów, uprawnienia kierujących, ich czas pracy oraz to czy świadczą transport w sposób zgodny z przepisami i bezpieczny.
-
Debata społeczna z seniorami
W Branickim Domu Kultury odbyła się debata społeczna, której przewodnim tematem były cyberprzestępstwa. W spotkaniu udział wziął I Zastępca Komendanta Powiatowego Policji w Głubczycach mł. insp. Renata Worek oraz Komendant Komisariatu Policji w Kietrzu asp. sztab. Waldemar Kacprzak.
Głubczyce -
TRWA KONKURS „POLICJANT, KTÓRY MI POMÓGŁ”
Biuro Prewencji Komendy Głównej Policji organizuje ogólnopolski konkurs „Policjant, który mi pomógł”. Głównym celem konkursu jest w szczególności promocja postaw i umiejętności policjantów osobiście zaangażowanych w pomoc osobom krzywdzonym.
KGP -
A może cytryna?
Zamiast mandatu, cytryna? Tak właśnie wyglądała przeprowadzona akcja policjantów pod jednym z przedszkoli na terenie Głubczyc. Poprzez zabawę policjanci przypominali kierowcą jak ważne są pasy bezpieczeństwa. Było naprawdę kwaśno.
Głubczyce -
Mama w niebieskim mundurze
Kochane, jedyne, niepowtarzalne takie właśnie są mamy. W tym wyjątkowym dniu, składam wszystkim mamom w niebieskich mundurach i nie tylko najserdeczniejsze życzenia, spokoju, uśmiechu, wytrwałości i miłości! Żyjcie nam 100 lat.
Głubczyce -
KONKURS NA PROJEKT GRAFICZNY LOGO PROGRAMU "ŚWIADOMI 60+"
Zapraszamy uczniów z opolskich szkół do udziału w konkursie na projekt graficzny logo programu „Świadomi 60+”. Konkurs skierowany jest do uczniów klas VI– VIII szkół podstawowych oraz uczniów szkół ponadpodstawowych województwa opolskiego. Głównym celem jest zaprojektowanie znaku graficznego – logo programu „Świadomi 60+”. Termin nadsyłania prac upływa 21 czerwca 2023 r.
KWP -
Za poszukiwanymi pojechali na drugi koniec Polski
Odległość nie stanowi dla nas żadnej przeszkody w wypełnianiu naszych zadań. Udowodnili to policjanci z Głubczyc oraz Opola. Ustalili i zatrzymali dwóch mężczyzn, którzy ukrywali się na Kaszubach. Jeden z nich jako kryjówkę wybrał nieczynny już ośrodek wypoczynkowy. Obaj poszukiwani listami gończymi mężczyźni zostali przewiezieni już do zakładu karnego.
Głubczyce -
Jesteśmy "Tacy Sami"
Głubczyccy policjanci uczestniczyli w zorganizowanym przez fundację "Tacy Sami" pikniku rodzinnym. W trakcie spotkanie zgromadzeni mogli podziwiać sprzęt jakim dysponuje głubczycka policja oraz zobaczyć przygotowany przez naszego przewodnika psa służbowego pokaz.
Głubczyce