Aktualności
Rozmiar czcionki
-
Pobiegli po zdrowie i wolność od nałogów
28 maja odbyła się kolejna, już IV edycja „Biegu po zdrowie”. Wydarzenie to na stałe wpisało się w kalendarz głubczyckich inicjatyw. Głubczyccy policjanci wspólnie z partnerami, po raz kolejny promowali wśród młodzieży aktywność fizyczną jako najlepszą alternatywę dla uzależnień. Impreza została zorganizowana w ramach Światowego Dnia Bez Papierosa.
Głubczyce -
Zgłoś kandydata do konkursu „Policjant, który mi pomógł”!
Biuro Prewencji Komendy Głównej Policji już po raz kolejny organizuje ogólnopolski konkurs „Policjant, który mi pomógł”, którego głównym celem jest promocja postaw i umiejętności policjantów osobiście zaangażowanych w pomoc osobom krzywdzonym. Zgłoszenia można przesyłać do 31 maja 2026 r.
KGP -
Zmiana w przepisach - obowiązkowa jazda w kasku
Od 3 czerwca 2026 r. wchodzą w życie nowe przepisy dotyczące bezpieczeństwa najmłodszych uczestników ruchu drogowego. Rowerzyści, kierujący hulajnogą elektryczną lub UTO (urządzenie transportu osobistego) do 16. roku życia będą mieli obowiązek używania kasków ochronnych.
KGP -
Chciał szybko rozwieźć paczki - pędził ponad 100 km/h przez miejscowość
Dostawczym busem pędził ponad 100 km/h, na obowiązującej pięćdziesiątce! Policjantom tłumaczył, się że chciał szybciej rozwieźć paczki. Za swoją nieodpowiedzialną jazdę stracił prawo jazdy na trzy miesiące oraz został ukarany wysokim mandatem, a jego konto zasiliło 13 punktów karnych. Apelujemy do kierowców o rozwagę. Chwila brawury na drodze może doprowadzić do tragedii.
-
Policjanci szkolili się z zakresu zwalczania mowy nienawiści
W Komendzie Powiatowej Policji w Głubczycach odbyło się specjalistyczne szkolenie poświęcone przeciwdziałaniu przestępstwom z nienawiści oraz mowie nienawiści. Głównym celem szkolenia była skuteczniejsza reakcja na przejawy dyskryminacji w przestrzeni publicznej i internetowej. W warsztatach udział wzięli funkcjonariusze z Komendy Powiatowej Policji w Głubczycach, Prudniku oraz z Kędzierzyna Koźla.
-
Głubczyccy mundurowi z wizytą na pikniku „Tacy sami”
Uśmiech najmłodszych, bliskie spotkanie z mundurowymi a także głośne dźwięki policyjnych syren – tak w skrócie można opisać obecność policjantów z Głubczyc na rodzinnym pikniku „Tacy Sami”. Funkcjonariusze od lat uczestniczą w tej inicjatywie dbając o edukację i bezpieczeństwo mieszkańców. Podczas imprezy mundurowi informowali również o kryteriach i wymaganiach jakie trzeba spełnić by zostać policjantem.
-
Policjanci i bankowcy razem dla bezpieczeństwa finansowego mieszkańców
W trosce o bezpieczeństwo finansowe obywateli oraz skuteczne przeciwdziałanie nowoczesnym formom oszustw polska Policja i PKO Bank Polski S.A. prowadzą wspólną inicjatywę edukacyjno-profilaktyczną „Razem dla bezpieczeństwa finansowego”. Porozumienie dotyczy realizacji spotkań z młodzieżą szkół ponadpodstawowych i seniorami. To wspólny krok w stronę skuteczniejszej edukacji i ochrony społeczeństwa przed nowoczesnymi formami wyłudzeń. Do akcji dołączyli również policjanci Komendy Powiatowej Policji w Głubczycach.
Głubczyce -
Opolska Policja włącza się w obchody Międzynarodowego Dnia Dziecka Zaginionego
Niebieskie światło rozbłysło dziś wieczorem na budynku Komendy Wojewódzkiej Policji w Opolu i podległych komend. To symbol pamięci o dzieciach, które zaginęły, wsparcia dla ich rodzin oraz solidarności z tymi, którzy każdego dnia prowadzą poszukiwania. W ten sposób opolscy policjanci włączyli się w obchody Międzynarodowego Dnia Dziecka Zaginionego oraz kampanię #zaginioneNIEzapomniane.
KWP -
#zaginioneNIEzapomniane – cz.2
O zaginięciach dzieci, ciemnej liczbie przestępstw, a także o tym, dlaczego w tych sprawach najważniejsze jest zaangażowanie ludzi i dlaczego nie wolno odpuszczać. Zapraszamy na drugą część podcastu z kryminolożką i kryminalistyczką dr Joanną Stojer-Polańską, stworzonego w ramach II edycji policyjnej kampanii #zaginioneNIEzapomniane.
KGP -
Przyjechał do babci w odwiedziny, miał przy sobie amfetaminę
Głubczyccy policjanci zatrzymali 30-latka, który przyjechał do babci w odwiedziny z narkotykami. Awanturujący się wnuk miał przy sobie 300 porcji dealerskich amfetaminy. Mężczyzna usłyszał zarzuty posiadania środków psychotropowych. Grozi mu kara do 3 lat pozbawienia wolności.
Głubczyce