Aktualności
Rozmiar czcionki
-
Historyczny dzień w Akademii Policji w Szczytnie z udziałem opolskich policjantów
W Akademii Policji w Szczytnie odbyła się uroczysta promocja na pierwszy stopień oficerski - podkomisarza Policji. Był to moment pełen dumy i tradycji, w którym uczestniczyło prawie 425 policjantek i policjantów z całego kraju. Pierwszy raz w historii polskiej Policji akt promocji został dokonany na cztery szable generalskie. W historycznym wydarzeniu uczestniczył Zastępca Komendanta Wojewódzkiego Policji w Opolu insp. Remigiusz Sawicki oraz funkcjonariusze Policji z Opolszczyzny.
KWP -
Weekend bezpiecznego motocyklisty na drogach województwa opolskiego
W trosce o bezpieczeństwo miłośników "dwóch kółek", opolscy policjanci ruchu drogowego przeprowadzą działania "Bezpieczny motocyklista". Świadome uczestnictwo motocyklistów w ruchu drogowym oznacza zrozumienie zagrożeń, jakie niesie za sobą jazda tego rodzaju pojazdami. Podczas działań, policjanci będą rozmawiali z motocyklistami o przepisach i innych istotnych kwestiach dotyczących bezpieczeństwa. Apelujemy do wszystkich kierowców o rozwagę, ostrożność i przestrzeganie przepisów ruchu drogowego.
-
Miała ponad 2,5 promila alkoholu w organizmie – w tym stanie przyjechała do pracy i obsługiwała klientów
Nietrzeźwa pracownica sklepu została zatrzymana przez policjantów z Branic. Kobieta miała ponad 2,5 promila alkoholu w organizmie i w tym stanie, ledwo stojąc na nogach, obsługiwała klientów. Chwilę wcześniej przyjechała do pracy samochodem. Nietrzeźwej ekspedientce grozi do 3 lat pozbawienia wolności.
-
XI Ogólnopolskie Zawody Ratowników Policyjnych z Kwalifikowanej Pierwszej Pomocy - znamy zwycięzców etapu wojewódzkiego
Tu liczyła się wiedza i praktyczne umiejętności - dziś w Komendzie Wojewódzkiej Policji w Opolu odbył się etap wojewódzki XI Ogólnopolskich Zawodów Ratowników Policyjnych z Kwalifikowanej Pierwszej Pomocy. Do rywalizacji stanęły pary patrolowe z całego garnizonu opolskiego. Funkcjonariusze musieli wykazać się nie tylko wiedzą teoretyczną, ale także umiejętnościami zastosowania jej w realnych działaniach ratowniczych.
-
Kietrzańscy policjanci z pomocą seniorce
Dzięki czujności sąsiadów oraz reakcji mundurowych z Kietrza, 77-letnia kobieta otrzymała niezbędną pomoc medyczną. Seniorka po upadku we własnym mieszkaniu doznała złamania nogi i nie mogła wezwać pomocy. Policjanci nie tylko pomogli w ratowaniu jej zdrowia, ale wykazali się dużą empatią, dbając o bezpieczeństwo jej mienia.
Głubczyce -
Wiosna na sportowo
Zachęcamy wszystkich do włączenia się w wirtualną akcję charytatywną „Wiosna na sportowo”. Aby wziąć udział w akcji, należy w terminie od 15 maja do 15 czerwca br. pokonać dowolny dystans przez minimum 30 minut, rejestrując się wcześniej online pod adresem zapisyonline.pl. Zapraszamy do wspólnego propagowania zdrowego trybu życia oraz niesienia pomocy tym, którzy jej najbardziej potrzebują!
KGP -
Udaremnione oszustwo metodą „na policjanta”. Kryminalni z Głubczyc zatrzymali sprawcę na gorącym uczynku
Błyskawiczne działania kryminalnych z Komendy Powiatowej Policji w Głubczycach zapobiegły utracie oszczędności seniorki. Oszust, podający się za funkcjonariusza próbował wyłudzić 19 tys. zł od 85-letniej mieszkanki miasta. 17-latek został zatrzymany w momencie kiedy została przekazana mu gotówka. Decyzją sądu najbliższe 3 miesiące spędzi w areszcie.
Głubczyce -
Konkurs plastyczny dla najmłodszych "Bezpieczny przedszkolak" wystartował
Do 16 czerwca 2026 roku przedszkolaki z Opolszczyzny mogą składać swoje prace plastyczne. Wszystko w ramach konkursu "Bezpieczny Przedszkolak". Jego organizatorem jest Wydział Prewencji Komendy Wojewódzkiej Policji w Opolu, a partnerami Opolska Wojewódzka Rada Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego, Kuratorium Oświaty w Opolu oraz Fundacja Pro-Lege w Opolu. Wszystkie przedszkola zachęcamy do udziału w konkursie.
-
Nielegalne odpady budowlane przy drogach
Głubczyccy policjanci prowadzą czynności wyjaśniające w sprawie porzucenia odpadów budowlanych na terenie powiatu. Resztki materiałów wykończeniowych, gruz oraz śmieci – odpady budowlane zostały porzucone na poboczach dróg, zagrażając środowisku oraz bezpieczeństwu. Osoby, które mają jakąkolwiek wiedzę o sprawach lub były świadkami porzucenia odpadów, proszone są o kontakt z głubczycką Policją.
-
Wypadek z udziałem czterech pojazdów - wyjaśniamy okoliczności
Do groźnego zdarzenia drogowego doszło w minioną sobotę na trasie pomiędzy Bogdanowicami, a miejscowością Bogdanowice Kolonia. 22-latek kierujący BMW, wykonując manewr wyprzedzania na wzniesieniu, doprowadził do zderzenia się ze sobą czterech samochodów. W wyniku czego sześć osób zostało rannych i trafiło do szpitali, a droga przez kilka godzin była całkowicie zablokowana. Apelujemy o rozwagę i rozsądek na drodze!