Aktualności
Rozmiar czcionki
-
#zaginioneNIEzapomniane - co stało się z Kasią?
Są takie historie, które mimo upływu lat nadal stanowią otwartą ranę. Jedną z nich jest zaginięcie Katarzyny Domerackiej. W 2000 roku miała 16 lat, plany na przyszłość i całe życie przed sobą. Tego feralnego dnia wyszła od swoich dziadków i już nigdy nie wróciła. W ramach kampanii #zaginioneNIEzapomniane wracamy do spraw, które mimo upływu lat nadal pozostają niewyjaśnione.
KGP -
Zaginięcie, ucieczka, powrót
Ucieczki dzieci i młodzieży są główną przyczyną zaginięć małoletnich w Polsce. Rocznie notuje się ponad 2000 zaginięć osób poniżej 17 roku życia, z których większość to ucieczki z domów lub placówek opiekuńczych wywołane konfliktami, przemocą lub problemami emocjonalnymi. Na szczęście ponad 95 proc. dzieci odnajduje się w ciągu pierwszego tygodnia. Problem jednak jest alarmujący. Ogromnie ważnym i trudnym elementem jest powrót nastolatka do domu i środowiska rówieśniczego. O tym, jak poradzić sobie z taką sytuacją z Anetą Bańkowską, psycholożką, koordynatorką linii wsparcia Fundacji ITAKA rozmawia Izabela Pajdała.
KGP -
Powiatowe Obchody Dnia Strażaka
Komendant Powiatowy Policji w Głubczycach podinsp. Jacek Zalejski, uczestniczył w Powiatowych Obchodach Dnia Strażaka. Policjanci i strażacy na co dzień wspólnie dbają o bezpieczeństwo mieszkańców naszego regionu, dlatego głubczyccy policjanci uczestniczyli w uroczystości, oddając tym samym wyraz uznania strażakom za ich służbę.
Głubczyce -
Konferencja naukowa o bezpieczeństwie pod patronatem honorowym Komendanta Wojewódzkiego Policji w Opolu
Funkcjonariusze z Opolszczyzny wzięli udział w VII Nyskim Forum Bezpieczeństwa i Administracji. Konferencja naukowa, zorganizowana przez Państwową Akademię Nauk Stosowanych w Nysie, stanowiła idealną przestrzeń do wymiany doświadczeń ekspertów z zakresu szeroko rozumianego bezpieczeństwa i obronności. Garnizon opolski reprezentowała Komendant Wojewódzki Policji w Opolu nadinsp. Magdalena Nguyen-Fudala, która objęła wydarzenie patronatem honorowym.
-
#zaginioneNIEzapomniane – gdzie jest Karolina?
W ramach 2. edycji kampanii #zaginioneNIEzapomniane wracamy do spraw, które mimo upływu lat nadal pozostają niewyjaśnione. To historie dzieci i nastolatków, których ktoś wciąż wypatruje, o których ktoś codziennie myśli i których miejsca przy stole od dawna pozostają puste. Dziś przypominamy sprawę zaginięcia Karoliny Siwek. Miała zaledwie 14 lat, kiedy ślad po niej urwał się bezpowrotnie.
KGP -
Promile i brak wyobraźni. Głubczyccy policjanci zatrzymali dwoje nietrzeźwych kierujących
Dwoje nietrzeźwych kierujących zatrzymali głubczyccy policjanci. Pierwszy z zatrzymanych miał ponad 1,2 promila alkoholu w organizmie i dodatkowo policyjne systemy wykazały, że 41-letni mieszkaniec gminy Głubczyce jest osobą poszukiwaną do odbycia kary więzienia. Kolejna, to 55-letnia mieszkanka Głubczyc, miała blisko 0,5 promila.
Głubczyce -
Tylko nie mów nikomu – kiedy znajomość z internetu przestaje być bezpieczna
Dla wielu dzieci i nastolatków internet jest dziś naturalnym miejscem zawierania nowych znajomości. Rozmowy w komunikatorach, mediach społecznościowych czy podczas wspólnej gry online są częścią ich codzienności. Większość takich kontaktów nie niesie za sobą zagrożenia. Problem pojawia się jednak wtedy, gdy po drugiej stronie zamiast rówieśnika znajduje się dorosła osoba, która świadomie wykorzystuje zaufanie dziecka. Takie relacje na początku wyglądają bardzo zwyczajnie.
-
Rusza kolejna edycja konkursu „Pierwszy dzień w szkole? Opowiem Ci o bezpieczeństwie”
Zapraszamy uczniów klas I-II szkół podstawowych województwa opolskiego do udziału w kolejnej edycji konkursu plastycznego pn. "Pierwszy dzień w szkole? Opowiem Ci o bezpieczeństwie". Celem konkursu jest, między innymi, upowszechnienie wśród dzieci wiedzy na temat bezpieczeństwa. Tegoroczne tematy to bezpieczna droga do szkoły ostrożność w kontaktach z nieznajomymi, rozsądna zabawa nad wodą i bezpieczne spędzanie czasu na wsi. Zwycięskie prace znajdą się w naszej książce profilaktycznej "Pierwszaki".
-
Uwierzyła w internetowy artykuł i straciła blisko 60 tysięcy złotych
43-latka uwierzyła w internetowy artykuł, w którym znana dziennikarka i prezes dużego banku zachęcali do inwestowania. Kobieta kliknęła w link, a następnie podała swoje dane osobowe, przesyłając nawet zdjęcie dowodu osobistego. Mieszkanka regionu wykonywała polecenia rzekomych brokerów inwestycyjnych, którzy mamili ją wielkim zyskiem. Gdy kobieta zdała sobie sprawę, że to oszustwo, było już za późno. Łącznie 43-latka straciła ponad 60 tysięcy złotych.
-
Zapraszamy na Noc Muzeów w KGP
Już w najbliższą sobotę, 16 maja 2026 r., w ramach „Nocy Muzeów” Komenda Główna Policji otwiera swoje podwoje dla wszystkich chętnych. Goście zapoznają się z historią i tradycją Policji oraz zobaczą współczesne oblicze formacji.
KGP